اخبارتیتر یکجره و بالادهخشتکنارتخته و کمارجمناطقنیرو- آب، برق، فاضلاب

تخصیص بودجه سدنرگسی و آبگیری آن تا سال ۱۴۰۰ / اتمام فاز ۱ مطالعاتی سد چروم و تامین تجهیزات بندهای کوچک تا پایان امسال

▪️به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان‌های کازرون و کوه‌چنار، پس از پیگیری های دکتر فریدون عباسی دوانی نماینده این حوزه انتخابیه از اسفندماه سال گذشته برای پیشرفت پروژه سد نرگسی بالاده و قرار گرفتن آن در طرح جهش، همچنین پیگیری برای شروع مطالعات پروژه سد چروم خشت و کنارتخته که سال‌ها خواسته مردم عزیز منطقه بود، و بازدید و بررسی‌های میدانی دکتر عباسی دوانی و دفتر نماینده کازرون و کوه‌چنار از سد نرگسی و آب‌بند منطقه سد چروم و دیدارهای چندگانه با وزیر نیرو، نهایتا قول مساعد تامین بودجه و آبگیری سد نرگسی تا سال ۱۴۰۰ و همچنین اتمام فاز ۱ مطالعاتی سد چروم و تامین برخی تجهیزات آن تا پایان امسال از وزارت نیرو گرفته شد.

▪️وزارت نیرو طی نامه ای مصوبات صورت گرفته در این زمینه را اعلام داشت:

◼️ بند ۱۰ و ۱۲: آبگیری طرح نرگسی را برای سال ۱۴۰۰

▪️در حال حاضر عملیات اجرایی این طرح با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد در دست انجام می باشد. با توجه به اینکه عمده عملیات اجرایی زیربنایی و زمان‌بر سد مذکور خاتمه یافته است. در صورت تامین مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال علاوه بر اعتبار سال جاری طرح (اعتبار ابلاغ شده و جهت طرح مذکور در سال جاری مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال می باشد که با توجه به پیگیری های انجام شده تاکنون تخصیص ۶۱ میلیارد ریال آن ابلاغ شده و تحقق مابقی آن در دستور کار قرار دارد)، به نحوی که چنانچه هزار میلیارد ریال آن در شش ماهه اول سال جاری و مابقی در سال آتی تامین گردد، امکان آبگیری از طرح مذکور در سال ۱۴۰۰ میسر خواهد بود.

◼️ بند ۱۱: برای طرح نرگسی مسیر ماده ۵۶ پیگیری شود

▪️به شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام شده است تا مدارک و مستندات لازم را برای اخذ مجوزهای مورد نیاز به منظور استفاده از تسهیلات فاینانس داخلی موضوع اصلاحیه ماده (۵۶) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و آیین نامه اجرایی آن، برای طرح سد نرگسی، در اسرع وقت به این شرکت ارسال نماید.

◼️ بند ۱۳: آخر امسال فاز ۱ مطالعات سد چروم را به اتمام می‌رسانیم. همچنین تامین تجهیزات بندهای کوچک را از محل منابع داخلی کمک می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + = 17

دکمه بازگشت به بالا